Udany seks to nie mrzonka

Choć organizm wysyła sygnały o zbliżającej się starości, mężczyzna wcale nie traci ochoty na udany seks. Co więcej, nowe możliwości zaczyna odkrywać jego partnerka, która po menopauzie może zrezygnować z antykoncepcji, ciesząc się zbliżeniami bez obawy o niechcianą ciążę. Satysfakcjonujący seks po 50-tce jest jak najbardziej możliwy.

Przeprowadzone w Polsce badania wykazały, iż 53% mężczyzn po 50-tce wciąż jest aktywnych seksualnie, a zbliżenia przynoszą im radość i pomagają zachować zdrowie fizyczne. Wśród emerytów natomiast aż 41% zadeklarowało, iż prowadzi udane życie seksualne. Wśród pozostałych 15% stwierdziło, iż brak seksu w ich wypadku wiąże się wyłącznie z brakiem partnera. Jednocześnie, wśród mężczyzn aktywnych seksualnie aż 33% przyznało się do problemów z osiąganiem satysfakcjonującej erekcji. Warto pamiętać, iż problem ten dotyka mężczyzn w każdym wieku, nawet młodych. Istnieją jednak sposoby na poprawę jakości swojego życia seksualnego.

Łatwa pomoc dla każdego mężczyzny

Seksuolodzy przyjmujący pacjentów z zaburzeniami erekcji zawsze najpierw starają się rozpoznać przyczynę problemu. O ile nie ma przeciwskazań medycznych, takich jak choroba wieńcowa czy przebyty niedawno zawał serca, lekarze często przepisują pacjentowi Kamagrę – lek oparty na sildenafilu, który pomaga osiągnąć satysfakcjonującą erekcję. Środek ten powstał z myślą o mężczyznach w każdym wieku – od 20-latka po emeryta. Jak działa Kamagra? W reakcji na podniecenie seksualne wywołane np. pieszczotami, substancja aktywna leku zwiększa dopływ krwi do prącia, co wprost przekłada się na satysfakcjonującą erekcję. Kamagra działa nawet 4-6 godzin – w tym czasie możliwe są wielokrotne zbliżenia.

Atmosfera ma znaczenie

Niestety, nawet najlepsze leki nie zadziałają, jeśli między partnerami będą niestanne konflikty, a w domu napięta atmosfera. Zawarty w Kamagrze sildenafil pomaga bowiem tylko wtedy, gdy pojawi się podniecenie. Warto więc, aby obie strony dbały o atmosferę miłości i życzliwości, pielęgnowały wzajemną relację i spędzały ze sobą czas nie tylko na oglądaniu telewizji. Dzięki temu poprawi się także jakość życia seksualnego, a co za tym idzie – zdrowie i samopoczucie obu stron.

Komentarze są wyłączone.